SERBEST KATEGORİ

Yarışmanın Amacı

Yarışmacı veya yarışmacı gruplarının tasarlayıp ve ortaya koydukları projeleri kendilerine ayrılan alanda sergileyip, jüri üyelerine sunumunu gerçekleştireceklerdir. Puanlama jüri üyeleri tarafından belirli kriterlere göre yapılacaktır.Puanlama sonucunda en yüksek puanı alan projeler dereceye girmeye hak kazanacaktır.

Yarışma Genel Kuralları

  1. Yarışmada önemli olan robotun işlevsel olması ve ortaya koyduğu probleme getirdiği çözümün incelenmesidir. Bununla birlikte yarışmacının teknik anlamda konuya hakimliği ve sunum performansının yeterli olması beklenmektedir.
  2. Yarışmada sergilenecek her robot için ayrı bir sergileme masası ve alanı verilecek olup elektrik ihtiyacı ve benzeri konularda gerekli destek yarışmacılarımıza sağlanacaktır.
  3. MİG ekibinin yarışma öncesi belirli kriterler doğrultusunda ön değerlendirme yapabilmesi için; yarışmacıların 14 Şubat (23:59) tarihine kadar marmaramigyaris@gmail.com mail adresine, projelerini anlatan (projenin temel bilgileri, amacı, kullanım alanı, kullanılan malzeme, görselleri vb.) bir rapor göndermeleri gerekmektedir.
  4. 14 Şubat (23:59) tarihe kadar belirtilen mail adresine raporlarını göndermeyen yarışmacılar yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.
  5. Ön değerlendirme sonuçlarına göre, 17 Şubat (23:59) tarihinde yarışmacılara kabul veya ret şeklinde geri dönüş yapılacaktır.
  6. Ön değerlendirmeyi geçemeyen projeler yarışmaya katılamayacaktır.
  7. Ön değerlendirme sonucunda kabul maili alan projelerin aynı zamanda kayıt formunu da doldurmaları gerekmektedir. Kayıt formunu doldurmayan yarışmacılar yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.
  8. Sergilenmekte olan robotların değerlendirmesi yarışma alanında gezecek olan jürilerimiz tarafından yapılacaktır
  9. Robotlar sergilenirken tüm sorumluluk yarışmacıya aittir. Sergilenirken robotlara gelebilecek maddi zararlarda MİG Ekibi sorumluluk kabul etmez.
  10. Yarışmacı ekiplerin robotların üzerinde yapılabilecek bir çalışma esnasında oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı gereken güvenlik önlemlerini almış olmaları gerekmektedir. Yarışmacı ekiplerin, yarışma başlayana kadar yapacakları çalışmalarda yanlarında koruma gözlüğü, eldiven, önlük vb. tedbir elemanlarını bulundurmalıdırlar. Herhangi bir olumsuzluğun tüm sorumluluğu yarışmacılara aittir.

Mekatronik ve İnovasyon Günleri (MİG) Ekibi bir gerekçe vermeden kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.